Handelsoorlog? Defensief in je portefeuille!

De spanningen op het wereldtoneel nemen toe. Met name de recente Amerikaanse importheffingen op producten uit de EU, Japan, Vietnam en China zorgen voor onzekerheid bij beleggers. Bij Hugo Investing krijg ik dagelijks de vraag: “Hoe beschermen we onze portefeuille tegen dit soort ontwikkelingen?” En eerlijk gezegd… ik snap het helemaal. Want ook ik voel het – die knoop in je maag als je de headlines leest en je je afvraagt wat dit betekent voor je vermogen.
Daarom hebben we de afgelopen tijd bewust gekeken naar defensieve aandelen. Bedrijven die veerkracht tonen, ook als de markten heen en weer worden geslingerd door geopolitieke stormen. In veel klantportefeuilles zie je nu een mix van deze namen terug:

Greggs (Verenigd Koninkrijk):
Een verrassende favoriet. Deze Britse bakkerijketen heeft zich sterk gepositioneerd in de ‘food-on-the-go’-markt, met meer dan 2.500 filialen. Omdat ze grotendeels lokaal inkopen en opereren, blijven ze grotendeels buiten schot van internationale handelsoorlogen. Klanten waarderen de stabiliteit van het aandeel, en ik moet toegeven: ik vind het zelf ook een knap staaltje ondernemerschap.

Redeia Corporación (Spanje):
Voor velen een onbekende naam, maar voor ons een rots in de branding. Redeia – het voormalige Red Eléctrica – beheert het Spaanse elektriciteitsnetwerk. Door de sterke binnenlandse focus en de 20% overheidsdeelname biedt het aandeel rust, zelfs als het wereldwijd rommelt. En de transitie naar hernieuwbare energie geeft het bedrijf een extra lange adem.

Flow Traders (Nederland):
Flow Traders is een buitenbeentje – in de positieve zin. Ze verdienen juist geld aan volatiliteit. Als marktmaker in ETF’s en andere financiële instrumenten genereren ze inkomsten in opwaartse én neerwaartse markten. Voor veel klanten voelt het goed om tenminste één aandeel te hebben dat gedijt als anderen zweten.

Merck (Verenigde Staten):
Farmacie blijft een hoeksteen in defensieve strategieën. Merck levert essentiële medicijnen en vaccins, waarvan de vraag nauwelijks beïnvloed wordt door economische cycli. De stabiele dividenden en innovatiekracht maken het tot een geruststellende keuze – ook voor mij persoonlijk.

Kortom, in deze tijden van onrust draait het niet alleen om rendement, maar vooral ook om rust.
Door strategisch te kiezen voor bedrijven met stevige fundamenten en beperkte blootstelling aan wereldhandel, creëren we portefeuilles die tegen een stootje kunnen. En geloof me: niets is zo fijn als een goede nachtrust – óók voor beleggers.

Wilt u hier meer over weten, of samen bekijken of uw portefeuille voldoende defensief is ingericht? U bent van harte welkom bij ons op kantoor in Marbella – met of zonder afspraak. De koffie staat klaar en we nemen graag de tijd voor een goed gesprek over uw beleggingen, zorgen en doelen. Juist in onzekere tijden is het prettig om in alle rust te sparren met een specialist die met u meedenkt. Graag tot ziens bij Hugo Investing!

 

De informatie is niet bedoeld als individueel beleggingsadvies of als een individuele aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Foto header: Igor Omilaev

Foto van Kaspar Huijsman
Kaspar Huijsman

Founder en director van Hugo Investing (voormalig BinckBank Spanje & Portugal) en is zelf ook gepassioneerd belegger.

Delen:

Facebook
Twitter
LinkedIn

¿qué pasa?

culturele agenda van de provincie Málaga

Meer lezen

Een greep uit onze artikelen

ESpecial Life Magazine

over het goede leven in Spanje

Blijf op de hoogte van nieuwe artikelen over Spanje!
(max. 1 mail per maand)